lapas karte
Engish Русский
Žurnāls
Latvijas Kvalitātes asociācija
 


 
Forum

neredzu jēgu ... kā ir citiem?

Autors: kvalitātes vadītāja
Datums: 2006-03-01 11:32:34

Labdien! Uzņēmumā tiek veidota procesu vadības sistēma, viss it kā ir labi, bet neredzu savai darbībai jēgu, vakarā nav gandarījuma par paveikto, jūtos, ka nevis palīdzu uzņēmumam, bet apgrūtinu tikai kolēģiem dzīvi un radu liekas izmaksas (kaut vai mana alga). Sāku justies kā liekēde :( Piebildīšu, ka nav mērķa sertificēt sistēmu, nav termiņu... Kā ir citiem? Es viena tāda dumja?

Re:neredzu jēgu ... kā ir citiem?

Autors: Ilze
Datums: 2006-03-06 15:18:06

Man arī bija līdzīgas sajūtas, bet tikai pēc sistēmas sertifikācijas. Jāmeklē veidi kā padarī šo vadības sistēmu vienkēršāku, ērtāku ;ietošanai un lai tai būtu arī jēga un rezultāts. Svarīgi ir arī uzņēmuma vadības attieksme un tas kā vadība pamato šīs siste'mas nepieciešamību.

Re:neredzu jēgu ... kā ir citiem?

Autors: kvalitātes vadītāja
Datums: 2006-03-07 09:30:19

Redzi, ja ir mērķis sertificēt sistēmu, tad ir vismaz kāds mērķis, tad var veidot vienkāršu, sarežģītu vai vēl kādu, bet pat vispesimistiskāk un pretsistēmu noskaņotajiem ir liekams priekšā vismaz viens arguments - vajag sertifikātu; bez tam - ir termiņš. Ja vadība ir izlēmusi, ka visu vajag APRAKSTĪT jebšu DOKUMENTĒT, bet kāpēc - tas nav skaidrs nevienam, tad ..... Tātad - lūgums no pieredzes, teorija ir zināma - kā motivēt darbiniekus šajā visā piedalīties? Kā motivēt saevi????

Re:neredzu jēgu ... kā ir citiem?

Autors: Gatis
Datums: 2006-03-07 16:50:48

Man arī līdzīgi:))

Re:neredzu jēgu ... kā ir citiem?

Autors: Ināra
Datums: 2006-03-08 17:29:04

Nu esam nonākuši pie tā, ka ar labu algu pilnvērtīgai dzīvei ir par maz:)) Tas jau ir pozitīvi.

Re:neredzu jēgu ... kā ir citiem?

Autors: kvalitātes vadītāja
Datums: 2006-03-09 08:37:23

vien jāprecizē, kas skaitās laba alga ;) kaut gan sūdzēties būtu grēks :)

Re:neredzu jēgu ... kā ir citiem?

Autors: MZ
Datums: 2006-08-28 17:10:35

Laba ir tā sistēma, kas strādā pati par sevi un vadītājs var atpūsties. Tātad iepriekš ir pastrādājis godam. Vienlaicīgi, ja ir sajūta, ka citi darbinieki tiek apgrūtināti, ka viņiem ir uzlikti lieki pienākumi, jāpilda vairāk dokumentu, tad nākamais solis ir atvieglot viņu dzīvi -- pārskatīt, vai tas viss tiešām ir vajadzīgs, vai 3 veidlapu vietā nevar atstāt vienu, varbūt ko iespējams izveidot elektroniski un automātiski apstrādājamu, varbūt ir pārāk daudz kontroles vietu un kritēriju -- tos atmest un samazināt atstājot tikai tos, kur tiešām ir risks par neatbilstošu produktu / pakalpojumu. Tā kā darbs tāds radošs, galvenais sekot līdzi un skatīties, kā kam var palīdzēt un kuru darbus atvieglot un vienkāršot!

Re:neredzu jēgu ... kā ir citiem?

Autors: Normunds Griķītis
Datums: 2007-01-19 09:46:14

Vajag aiziet pie uzņēmuma vadītāja un pajautāt kāda ir viņa mērķi ieviešot sistēmu - prestižs, uzlabot uzņēmumu, tāpēc ka vajag utt. No tā arī izrietēs motivācija un uzturēšanas mērķi :) Motivācija rodas, kad tiek apkopoti un salīdzināti mērķi un kad reāli ir redzams uzlabojums un paveiktais :)Adrese: Kr. Valdemāra iela 157, Rīga, LV-1013
© 2008-2018 LKA. Visas tiesības aizsargātas.

Mājas lapa no "Dators x Dizains". Brīvs lapu hostings Monētu kalšana