lapas karte
Engish Русский
Žurnāls
Latvijas Kvalitātes asociācija
 


 
Forum

Klientu apmierinātības vērtēšana

Autors: E.J.
Datums: 2007-04-16 16:31:37

Zinu, ka mēdz lūgt katram klientam izteikt vērtējumu uzreiz pēc darbu beigšanas (anketas utml.) Bet kā būtu, ja klientu apmierinātības vērtēšana tiktu veikta piemēram 1x gadā ar izlases metodi? Kā tas atbilst ISO 9001-2000 punktam 8.2.1., kur ir runa par klientu apmierinātības mērīšanu?

Re:Klientu apmierinātības vērtēšana

Autors: Krista
Datums: 2007-04-16 16:39:51

Klientu apmierinatību var mērīt ne tikai izmantojot anketēšanas metodi, bet klientu apmierinātību var arī mērīt reģistrējot klientu sūdzības un nosakot pieļaujamo sūdzību skaitu noteiktā periodā.

Re:Klientu apmierinātības vērtēšana

Autors: E.J.
Datums: 2007-04-16 17:47:21

Jā, tā var, protams, rīcība ar sūdzībām pat ir obligāti nosakāma (7.2.3.) Man šķiet, ka apmierinātības mērīšana un rīcība ar sūdzībām nav gluži viens un tas pats, kaut arī sūdzības parāda, ka klients ir neapmierināts

Re:Klientu apmierinātības vērtēšana

Autors: Krista
Datums: 2007-04-19 12:16:40

Es gan tam nepiekritīšu....domāju, ka ja sūdzību skaits tiek ņemts par pamatu lai noteiktu klientu apmierinātību, tad tās nav dažādas lietas. Un kur tad ior teikts, ka anketēšana ir klientu apmierinātības noteikšana?!- standarts jau nenosaka konkrētas metodes, kā veikt klientu apmierinātības noteikšanu, bet nosaka ka tas ir jāvērtē. Līdz ar to tam nav strapības vai tā ir anketēšana vai mēra noteikšana, kur tiek ņemtas vērā sūdzības, to skaits...viss atkarīgs no uzņēmuma paša vajadzībām, rocības. Gribu teikt, ka ja uzņēmums neveic klientu anketēšanu, bet uzskaita sūdzības un pateicoties tām arī ir noteikusi mēru un mēra klientu apmierinātību ārējā audita laikā nevar tikt uzskatīta par neatbilstību.

Re:Klientu apmierinātības vērtēšana

Autors: Vaards
Datums: 2007-04-21 20:35:41

1.Vispirms noskaidrojam kas ir klients. 2. Tad noskaidrojam ko vinjsh grib. Kad esam noskaidrojushi ko tad vinjsh grib, paskatamies no sevis un padomaajam - vai mees gadienaa jau neesam to apmierinaatiibu noteikushi? 3. Rakstam secinaajumus par klienta apmierinaatiibu vadiibas paarskataa. Lai pie reizes noshaut pretiigo zakji, ko sauc par nepaartraukto pilnveidoshanos, apdomaajam kaa mums ir gaajis ieprieksh ar domaam par to ko klients grib. 3. Bakstam sho ierakstu auditoram degunaa. 4. Auditors briiniisies, rauks pieri, domaas, skjirstiis savu liidzpanjemto standartinju (varbuut domaas) jutiisies nedaudz itkaa viilies, ka neesat prieksh vinja ciitiigi centushies un teereejushi klienta laiku ar formaalaam veidlapaam, kur kauchkaads formaals indiviids tikpat formaali uz taam atbild. 5. Maajaas eedot vakarinjas, auditors nonaaks pie atzinjas, ka principaa jums ir taisniiba - ja juusu uznjeemuma apgroziijums aug, taatad klients ir apmierinaats. Pat ja neaug, bet ir veel kaut viens palicies, taatad vinjsh ir apmierinaats, jo izveeleejies tieshi juus - taatad atradis par labaako iespeejamo variantu no visiem iespeejamajiem.Adrese: Kr. Valdemāra iela 157, Rīga, LV-1013
© 2008-2018 LKA. Visas tiesības aizsargātas.

Mājas lapa no "Dators x Dizains". Brīvs lapu hostings Monētu kalšana