lapas karte
Engish Русский
Žurnāls
Latvijas Kvalitātes asociācija
 


 
Forum

Aprakstīto procesu skaits

Autors: MK
Datums: 2006-12-27 10:46:03

Labdien! Sakiet, lūdzu, cik aprakstītu procesu Jūsu organizācijā ir?

Re:Aprakstīto procesu skaits

Autors: Vineta
Datums: 2006-12-27 12:11:18

Kādi trīsdesmit.

Re:Aprakstīto procesu skaits

Autors: Krista
Datums: 2006-12-27 14:54:37

Kādi 16 pamatprocesi + kadi 10 apakšprocesi (papildprocesi).

Re:Aprakstīto procesu skaits

Autors: LB
Datums: 2006-12-29 12:10:25

Skaitu, man šķiet, galvenokārt ietekmē pamatprocesu skaits, kas katram noteikti būs citāds. Jautājums, kas interesētu mani ir - cik un kādi jums ir Atbalsta un Sistēmas vadības procesi?

Re:Aprakstīto procesu skaits

Autors: Juris
Datums: 2007-01-03 10:31:07

Skaitam tiešām nav nekādas nozīmes!! Mums piemēram ir trīs pamatprocesi un man (Kvalitātes vadītājam) nezināms skaits apakšprocesu :) Jo nav nekādas vajadzības tos skaitīt. Ja man kāds pateiktu ko dod tas, ka es zinu cik ir šie mistiskie apakšprocesi... dārgie kolēģi - kvalitātes vadītāji - atcerieties lūdzu, ka nav tādas atsevišķas mistiskas kvalitātes vādības sistēmas!! Jo vairāk jūs domāsiet par kvalitātes vadības sistēmu kā atsevišķu sistēmu, jo lielākās auzās jūs iebrauksiet. Spriežot pēc šajā forumā izvietotiem tekstiem ļoti daudzi jau ir iebraukuši..:) P.S. Mūsu uzņēmums ir liels un ir sertificēts pēc ISO9001.

Re:Aprakstīto procesu skaits

Autors: Krista
Datums: 2007-01-03 11:41:44

Juri, piekrītu, ka uzņēmuma kvalitātes vadības sistēma nav kaut kas atsevisķs no uzņemuma vadības, tas jau ir tas pats, ka tu vadi savu uzņemumu tikai atbilstoši jāievero noteikti kritēriji, ja esi sertificēts. Manās acīs arī tam cik ir so pamatprocesu vai atbalsta procesu ari nav nozīmes, galvenais, ka tie ir zinami un saprotami un vislabāk raksturo to, ko uzņēmums dara. Un varu tikai teikt, ja to ir mazāk, jo labāk, bet ne jau visi uznēmumi var iekļauties kaut kadas robežās, jo tas viss atkarīgs no uznēmuma lieluma, veicamo darbību sarežģītības pakāpes. Juri, man liekas, ka tu to visu kaut ka nepareizi esi uztveris, tēmas ierosinātājs vai nu vienkarsi izved kaut kadu statistiku vai arī tāpat interesējas personīgu iemeslu vadīts.....un es domaju, ka tas nav nekas briesmīgs, ja cilvēki, kas seit izsaka kadu komentaru var atbildet uz jautajumu un parzin, cik uzņēmumā ir vadami procesi.......ta ka nomierinies, domāju, ka arī citi Kvalitātes vadītāji nav nekadi vakarējie un zin kas ir kvalitātes sistēma un ko tā nozīmē uzņemumā.

Re:Aprakstīto procesu skaits

Autors: MK
Datums: 2007-01-04 14:00:51

Tā patiešām bija vienkārši interese, kā ir citiem. :) Lai veiksmīgs Jaunais gads visiem!

Re:Aprakstīto procesu skaits

Autors: Juris
Datums: 2007-01-08 11:30:35

Komentāri kaut kur pazūd:)...

Re:Aprakstīto procesu skaits

Autors: Juris
Datums: 2007-01-08 11:36:04

Krista. Tagad laikam parādās komentāri:) Isumā rakstīju - Es nebūt nedomāju ka citi kolēģi ir vakarējie kā Tu raksti:) Es dalos pieredzē, kurai pats esmu izgājis cauri. Un izsaku viedokli, ka procesu skaitam nav nekādas nozīmes, toties dažādi statistiskie vidējie dati var visai labi nojaukt galvu mazāk pieredzējušiem kolēģiem, kuriem var rasties vēlme piedzīt procesu skaitu šim rādītājam:). P.S. Atļaušos izteikt viedokli vēlreiz - domāju, ka procesu skaitu uzņēmumā tā īsti nemaz nevar noteikt, var tikai pieņemt, ka mēs konkrētā uzņēmumā paliekam pie tik un tik procesiem un tālāk vienkārši pārstājam tos uzskatīt par procesiem, kuri būtu kādā veidā jāfiksē.:)

Re:Aprakstīto procesu skaits - Jurim

Autors: Kristīne
Datums: 2007-01-12 09:43:33

Man šķiet, jautājums ir - cik procesi ir dokumentēti, cik ir procedūras, kaut kā tā un atbildes uz šo jautājumu varbūt var palīdzēt tieši iesācējiem apjaust, kas ir kas protams, lielā uzņēmumā būs vairāk, vairāk dokumentējamo procesu, procedūru būs uzņēmumos, kur ir vairāk pamatdarbību, vairāk atšķirīgu pamatprocesu atbalstošie, vadības procesi - tie lielā mērā ir līdzīgi uzņēmumos man šķiet svarīgi nesaskaldīt procesus pārlieku sīki, pie kā noved ļoti detalizēta dokumentēšana un pēc tam ir simtiem procesu un problēmas arī un vēl - ja dokumentē un procedūras gatavo papīra formā vai katra procedūra ir atsevišķs dokuments, tā skaitīšana ir vienkārša, bet, ja sistēma ir elektroniski veidota un procesi dokumentēti kaskādes veidā, tad ar to skaitīšanu atkal citādi bet jenbkurā gadījumā, kvalitātes vadītājs var nenosaukt kopējo uzņēmuma procesu skaitu, bet dokumentēto procesu skaitu gan noteikti zin, vienkārši nevar nezināt veiksmi darbos!

Re:Aprakstīto procesu skaits

Autors: es
Datums: 2007-02-12 11:17:24

vai kaads var konkreeti nodefineet atshkjiriibu - process un proceduura?

Re:Aprakstīto procesu skaits

Autors: MK
Datums: 2007-02-12 16:25:15

Process ir tas, kas notiek uzņēmumā. Procedūra ir dokumentēts process - procesa apraksts. Piemēram - ražošana ir process, bet apraksts, kā notiek ražošana, ir procedūra. Nu tā kaut kā.Adrese: Kr. Valdemāra iela 157, Rīga, LV-1013
© 2008-2018 LKA. Visas tiesības aizsargātas.

Mājas lapa no "Dators x Dizains". Brīvs lapu hostings Monētu kalšana